Eğitim

Azerbaycan Gence Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Fiyatları

Azerbaycan Gence Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Fiyatları

Azerbaycan Gence Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 1992 yılında kurulmuştur. Azerbaycan’ın en eski eczacılık fakültelerinden biridir ve uzun ve başarılı bir geçmişe sahiptir. Dört yıllık bir B.S. eczacılık programı vardır. Azerbaycan Gence Üniversitesi Eczacılık Fakültesi fiyatları güncel olarak 4000 USD fiyat bandına sahiptir.

Azerbaycan Gence Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 2006 yılında yenilenmiştir. Fakülte Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nin bir parçasıdır ve eczacılık mesleği ile ilgilenen öğrencilere lisansüstü eczacılık dersleri vermektedir. Fakültenin temel amacı eczacılık alanında kaliteli eğitim vermektir. Bilimler; çeşitli alanlarda çalışan eczacıların mesleki yeterlilik düzeylerini geliştirmek; İstihdam edilebilirliği artırmaya yardımcı olmak ve mezunlara ilgili iş fırsatları sağlayarak sosyal sorumluluk sağlamak.

Azerbaycan Gence Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Ne Sunar?

Eczacılık Fakültesi öğrencisi olabilmek için öncelikle eczacılık öncesi programını tamamlamanız gerekmektedir. Eczacılık öncesi programı iki yıl sürer ve altı yarıyıldan oluşur. İlk yarıyılda biyokimya, genetik ve organik kimya dersleri alacaksınız. İkinci yarıyılda farmakoloji, farmakognozi, terapötik ve toksikoloji dersleri alacaksınız. Üçüncü dönem eczane uygulamalarına ayrılmıştır ve farmakokinetik, farmakodinamik, eczacılık hukuku ve farmo – ekonomiyi öğreneceksiniz.

Dördüncü dönem eczacılık uygulamalarına ayrılmıştır ve çalışmalarınızı eczacılık pratiğinde yoğunlaştıracaksınız. Son olarak, eczane öncesi programa hak kazanmak için final sınavını tamamlayacaksınız. Azerbaycan Gence Üniversitesi Eczacılık Fakültesi fiyatları sürekli olarak değişkenlik gösterse de ortalama olarak 2000 ile 4000 USD fiyat bandına sahiptir.

Azerbaycan Gence Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Neden Tercih Ediliyor?

Eczacılık öncesi programı tamamladıktan sonra AGÜE Eczacılık Fakültesi’ne girmek için başvurabilirsiniz. Eczacılık Fakültesi’nde öğrenci olmak için giriş sınavını geçmeniz gerekir. AGÜE Eczacılık Fakültesi, dört yıllık bir B.S. eczacılık programı. Fakülte müfredatı, eczacılık alanındaki en son gelişmelere ve öğrencilere mümkün olan en iyi eğitimi vermeye odaklanmıştır. Öğrencilere kendi uzmanlık alanlarında araştırma yapma fırsatı da verilmektedir. Fakülte, öğrencilere uygulamalı deneyim için geniş fırsatlar sunan iyi donanımlı ve modern bir eczane bölümüne sahiptir. Azerbaycan Tıp Üniversitesi dünya sıralaması olarak 8163’üncü sıralamada yer alır.

AGÜ Eczacılık Fakültesi, eczacılık diplomasına götüren dört yıllık bir program sunmaktadır. Program Azerbaycan Yüksek Öğretim Kurulu tarafından akredite edilmiştir. AGÜ’deki Eczacılık Fakültesi, farmakoloji, eczacılık uygulamaları, sağlık bakım eczacılığı ve eczacılık öğretimi dahil olmak üzere çok çeşitli uzmanlık alanları sunmaktadır. Azerbaycan Tıp Üniversitesi dünya sıralaması bakımında 8163 puan bandına sahiptir.

AGÜ Eczacılık Fakültesi, 500’ün üzerinde öğrencisi ile Azerbaycan’ın en büyük eczacılık fakültelerinden biridir. Program, Azerbaycan Yüksek Öğretim Kurulu tarafından akredite edilmiştir ve fakülte, farmakoloji, eczacılık uygulamaları, sağlık bakım eczacılığı ve eczacılık öğretimi dahil olmak üzere çok çeşitli uzmanlıklar sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.