Gündem

Düzeltme-Kahta Ziraat Odası’ndan başarılı müdürlere plaket

ADIYAMAN – 26.04.2022 – HİBYA- Adıyaman’ın Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı, ilçede tarımının gelişmesine yönelik başarılı hizmetlerinden dolayı Kahta İlçe Tarım ve Orman Müdürü Zülküf Orak, Kahta Ziraat Bankası Müdürü Mehmet Karakuş,  Tarım Kredi Kooperatif Müdürü Fatih Çelik’e teşekkür plaketi takdim etti.

Adıyaman’ın Kahta Ziraat Odası Başkanlığı nisan ayı meclis toplantısı büyük bir katılımla gerçekleştirdi.

Toplantı sonunda ilçede tarımının gelişmesine yönelik başarılı hizmetlerinden dolayı Kahta İlçe Tarım ve Orman Müdürü Zülküf Orak, Kahta Ziraat Bankası Müdürü Mehmet Karakuş,  Tarım Kredi Kooperatif Müdürü Fatih Çelik’e Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı teşekkür plaketi takdim etti.

Yapılan meclis toplantısına Kahta ilçe Tarım ve Orman Müdürü Zülküf Orak, Kahta Ziraat Bankası Müdürü Mehmet Karakuş ve Banka Operasyon Şefi Mahir Çoban, Adıyaman Tarım Kredi Kooperatif Müdürü Abdulhakim Turanlı, Kahta Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Fatih Çelik ve meclis üyeleri katıldı.

Toplantıda Konuşan Kâhta Ziraat Bankası Müdürü Mehmet Karakuş, bölgede bu yıl yaşanan don ve kuraklığın çiftçiyi mağdur ettiğini belirterek, çiftçinin bu doğal olaylar karşısında yaşadıkları sıkıntılara merhem olabilecek zirai krediler konusunda meclis üyelerine bilgi verdi.

Tarım ve İlçe Müdürü Zülküf Orak ise üretimin sürdürebilirliği konusunda 7/24 saat görev başında olduklarını söyledi. Orak, ”Tarımsal konularda desteklemeler, hibeler, hayvan sağlığı, bitki sağlığı, doğal olaylar karşısında zarar gören çiftçilerimizin zarar ziyan durumlarını hiç zaman kaybetmeden raporlama çalışmalarına başladık en kısa sürede yetkili mercilere ulaştırılacaktır.” dedi.

Tarım Kredi Kooperatif Müdürü Fatih Çelik te Kredi Kooperatifince bahçecilik yapan çiftçiler için bahçe bakımı işçi istihdamı konusunda Avrupa Birliği ve Dünya Bankası desteklenmesi projesi başvuru süreci konusunda katılımcılara bilgi verdi.

Meclis toplantısının kapanışında konuşan Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı da konuşmasında, oda olarak çiftçinin ihtiyaç ve talepleri konusunda ve her konuda çözüm üretmek için kurumlarla koordineli çalışarak çözüm ürettiklerini ve üretmeye devam edeceklerini ifade etti.

Başkan Turanlı konuşmasının sonunda Kahta İlçe Tarım ve Orman Müdürü Zülküf Orak, Kahta Ziraat Bankası Müdürü Mehmet Karakuş,  Tarım Kredi Kooperatif Müdürü Fatih Çelik’in her daim çiftçinin yanında oldukları ve tarım anlamında yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Düzeltme nedeni: “25.04.2022 tarihinde yayınlanan “Kahta Ziraat Odası’ndan başarılı müdürlere plaket” başlıklı haberde Kahta ilçe Tarım ve Orman Müdürü Zülküf Orak’ın açıklaması şehven eksik yazılmıştır.”
Hibya Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir