Gündem

İkinci El Telefon Kullanımı

Günümüz şartlarında yeni bir telefon almak oldukça maliyetli. Daha uygun fiyata kullanışlı, ihtiyacına uygun telefon almak isteyenler ise tercihini ikinci el telefon kullanımından yana yapıyor. Daha önce kullanılmış telefonlar kullanıcı tarafından ikinci el olarak satılıyor. Peki, uygun fiyatlı olan bu telefonları kullanmak ne kadar doğru? Genellikle telefon kullanıcıları ikinci el olan cihazları kullanmaya pek sıcak bakmıyor. Teknolojik cihazların belirli bir kullanım ömrünün olduğu düşünülürse ikinci el cihazları kullanmak riskli olabiliyor. Herhangi bir risk söz konusu olmadan ikinci el cihaz kullanmak isteyenlerin ise güvenilir satıcıyla iletişime geçmelidir.

İkinci El Telefon Seçimi Nasıl Olmalı?

Her geçen gün artan telefon fiyatları, kullanıcıları daha uygun telefon arayışına yönlendiriyor. Telefonu bozulan, yeni telefon almak isteyen ya da telefonunu değiştirmek isteyen kullanıcılar yaptığı araştırma sonrasında ihtiyacına ve isteğine uygun telefonu bulabiliyor. Kullanıcılar ikinci el telefon alırken bazı özellikleri mutlaka göz önünde bulundurmalıdır. Bu özellikler sayesinde doğru ve güvenilir cihaz seçimi yapılabilir. İkinci el cihaz alımlarda dikkat edilmesi gerekenler:

  • Telefonun çalıntı olup olmadığı 
  • Telefonun darbe alıp almadığı 
  • Ekranda ölü piksel olup olmadığı
  • Marka, model ve fiyat değerlendirmesi

İyi bir telefon seçimi için marka, model ve fiyat değerlendirmesi yapılmalıdır. Telefonun çalıntı olup olmadığı mutlaka kontrol edilmelidir. Telefonun IMEI bilgileri E-Devlet üzerinden kontrol edilmelidir. Telefonun fiziksel kontrolü yapılmadı, telefonda herhangi bir hasarın olup olmadığı değerlendirilmelidir. Mümkünse telefon özellikleri kontrol edilmeli, telefonun doğru çalışıp çalışmadığı tespit edilmelidir. Böylelikle ikinci el cihaz seçimi daha doğru ve güvenilir yapılabilir.

İkinci El Telefon Nereden Alınır?

İkinci el telefon almak isteyenler farklı yöntemlerle ihtiyacı olan telefonu alabilir. İnternet üzerinden telefon almak isteyenler ise güvenilir siteye ulaşarak telefon seçimi yapabilir. SenaTech, ikinci el olarak telefon satışı yapan bir web sitedir. Web site üzerinde farklı özelliklerde ve farklı fiyat aralığında telefonlar yer alır. Her kullanıcı kendi bütçesine uygun ikinci el telefonu site üzerinde rahatlıkla bulabilir. Telefonlar satışa sunulmadan önce kontrol edilir. Telefon bakımı ve onarımı yapıldıktan sonra kullanıma uygun telefonlar uygun fiyat aralığında satışa sunulur. Site üzerinden sipariş edilen telefonlar kısa sürede adrese teslim edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.