Gündem

Oto yedek parça

Oto yedek parça

Arabamız bozulduğunda veya performansı düştüğünde bu sorunları otomobil parçaları ile çözebiliriz. Otomobil parçaları üretim teknolojisi ve iş yönleri gün geçtikçe değişiyor. Günümüzde aracınıza uyumlu ford yedek parça bulmak çok kolay. Erişilebilir web sitelerinde tek tıkla çerçeve numaralarını sorabilir ve uzman ekiplerin desteğinden yararlanabilirsiniz. İhtiyacınız olan yedek parçaları almanız sadece birkaç dakikanızı alır.

Uzun süreli kullanımdan sonra veya aracınız bozulduğunda orijinal parçaların değiştirilmesi gerekebilir. Bu gibi durumlarda otomobil parçaları satın alarak sorununuzu çözebilirsiniz. Peki otomobil parçası alırken nelere dikkat etmelisiniz? Yedek parça alırken birçok noktaya dikkat etmeliyiz.

Aracınızı yüksek performansta ve uzun süre kullanabilmek için mümkünse orijinal yedek parça tercih edin.

Satın aldığınız otomobil parçalarının faturalı olması gerekir

Aracınıza uygun ford parça seçtiğinizden emin olun. Tam bilgiye sahip değilseniz, uzmanlardan yardım isteyin. Online satış sitelerinde şase numarasına göre aracınıza uygun parçaları kolayca bulabilirsiniz.

OEM Yedek Parça Nedir

OEM, Original Equipment Manufacturer anlamına gelir. Araç sahiplerine orijinal parça tedarik eden firmaların ortak adı olan OEM, araçlarının muadilleri yerine orijinal parçalarla donatılmasını isteyenler için önemlidir. Şirket, otomobil parçaları üretmek için birçok üreticiyle birlikte çalışarak araç üretiyor. Örneğin; Bosch, Dacia Sandero’nuz için hava filtresi üretebilir ve Mais, polen filtresini üretebilir. Bu noktada üreticilerin markaları farklı olsa da aracınızın orijinal üreticisinin anlaşmalı olduğu firmalar olduğu için satın aldığınız parçalar da orijinaldir.

OEM Yedek Parçaların Özelikleri

OEM parçalar, otomobil üreticileri tarafından tasarlanmıştır. OEM tasarımlı yedek parçalar, orijinal parçanın tüm özelliklerini içerir. Günümüzde her araç tipi belirli özelliklere göre tasarlanmakta ve üretilmektedir. Bu özelliklere sahip araçlar da üstün performans sağlar. OEM parçaları, araca özel özel sistemler için destek parçaları olarak tanıtılmaktadır. OEM parçalar garantili olarak satılmaktadır. Güvenlik parçaları olan OEM parçalar, arıza durumunda garanti süresi içinde değiştirilir.

OEM Numarası Sorgulama

Firma tarafından üretilen parçaların üzerindeki miktar sayesinde, yeni üretim yedek parçalarına anında ulaşabilirsiniz. OEM parça web sitesinde gerekli araştırmayı yaptıktan sonra, gerekli OEM parça sayısını öğrendikten sonra kolayca sipariş verebilirsiniz. Ayrıca aracın şase numarası ile iletişime geçerek yedek parça temini de mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.