Gündem

Ücretsiz Ay Burcu Hesaplama Sistemi

Diğer astrolojik hesaplamalarda da olduğu gibi, Ay burcunun tespit edilmesi için de doğum bilgilerinin tam olarak bilinmesi şartı vardır. Bu kısmın doğruluğu çok önemlidir, çünkü yalnızca küçük bir saat farklılığı tamamen farklı bir burca işaret edebilir, bu yüzden emin olmak için mutlaka dikkatli olunması gerekir. Net doğum saati bilgilerine sahip olmanız halinde, sitemizdeki gibi güvenilir bir çevrimiçi hesaplama sistemi sağlıklı sonucu verecektir.

Şahsınızın ya da tanıdığınız birinin duygusal yapısını bilmek için, web sitemizdeki Ay burcu hesaplama yazılımını kullanabilirsiniz. Şayet doğum haritanızda Ay’ın hangi burçta olduğunu bilmeyi istiyorsanız doğum yeri ve saatinizi ilgili kutucuklara yazmanız yeterli. Hemen ardından hesaplama butonuna tıklayın. Eğer başka birisine ait Ay burcu verilerine göz atmak isterseniz o kişinin doğum tarihini, Ay’ın şimdiki konumunu merak ediyorsanız, içinde bulunduğunuz ana ait zaman bilgilerini hesaplama formuna yazmanız gerekiyor. Bu işlemden sonra o tarih ve saate ait Ay’ın mevcut konumunu ve o konumda ne anlamlarının olduğunu görebilirsiniz.

Duygularla alakalı hemen her konuda etki sahibi olan Ay’ın haritadaki konumu astrolojiyle ilgilenenlerin çok önemsedikleri ve üzerinde durdukları temel konular arasındadır. Natal haritada, Ay’ın burçlara göre konumu, özellikle özel hayatımızda çevremize duygusal manada nasıl reaksiyonlar verdiğimizi gösterir.

Ay’ın bir manada koruyucu bir şekilde Güneş’in etrafında dönmesi gibi, haritamızdaki Ay da kendimizi koruma şeklimizi, kendimizi nasıl rahat ve güvende tuttuğumuzu bildirir.

Doğum haritamızdaki Ay burcu bilinçaltı konularını yönetiyor olmasından dolayı duygu dünyamızla ilgi pekçok olay Ay’ın bulunduğu burçla doğrudan ilişkilidir ki, bize keyif veren şeyler ve alışkanlıklarımız da Ay burcumuzun etkisindeki konular arasındadır. Hislerimiz üzerindeki yönlendirici etkisiyle hayatımızın tüm alanlarını gerçek anlamda etkileyebilir fakat, daha önemlisi ikili ilişkiler üzerinde etki sahibi olmasıdır. Ay’ın konumlandığı burç bir anlamda nasıl sevilmek istediğimizi, beslenme şeklimizi ve duygusal manada rahatlama yöntemlerimizi de yönlendirir.

Güneş Burcu Hakkında Tüm Merak Edilenler

Güneş’in bulunduğu burcunuz temel doğanızı ve hayatın genel seyri boyunca sabit kalan öz benliğinizi verir. Bu bir anlamda dışarıya sızan gerçek ve içteki parçanızdır. Esasen ışık ve enerji kaynağımız olan Güneş, Güneş Sistemi’nin ortasında bulunur ve buna benzer biçimde Güneş’in konumlandığı burcunuz da eşsiz şahsi odak noktanızı belirtir. İçsel özelliklerinizi anlayabilmek için sitemizdeki Güneş burcu programından faydalanabilirsiniz. Güneş, astrolojideki en güçlü etki olduğu gibi, bir haritada da en büyük güç olarak görülür. Bu enerji, kimliğinizle ve tüm hayatınız boyunca hangi tarafa doru evrildiğinizle ilişkilendirlir. Işığınızı tüm dış dünya ile nasıl paylaştığınızı ortaya koymakla kalmaz ki aynı zamanda sahip olduğunuz değerlerin, hedeflediğiniz şeylerin ve içsel benlik duygunuzun temel taşıdır. Orta yaştan sonra, Güneş burcunun etkisi yükselir çünkü bu dönemde, aslında kim olduğunuz özelinde kendinizi daha iyi anlama olgunluğuna erişirsiniz.

Merkür Burcu Nedir? Nasıl Çıkarılır?

Bir burçtaki Merkür’ümüz iletişim tarzınızı belirlediğinden ve düşüncelerimizi ifade ettiğinden dolayı, yaşamımızın her alanını etkiler. Biriyle ilk defa konuştuğumuzda, gerçekte Güneş’inin konumlandığı burcuyla değil, Merkür burcu ile diyalog kurarız. Merkür konumumuz düşünce şeklimizi, yazarlıkla ilgili yeteneğimizi ve çevremizle iletişim kurma yöntemimizi söyler. Merkür gezegeninin pozisyonu, kalıpları tanımlama, bilgileri özümseme ve işleme ve dış dünya ile temasa geçme biçimimizi şekillendirir. Merkür pozisyonunuzdan ne tür etkiler aldığınızı anlamak için Merkür burcu sistemimizi aracılığıyla ilgili tespiti yapmanız gerekir. Burçlardaki yerleşimine göre değişik özellikler gösteren Merkür burcu, zeka anlamındaki donanımımızı ve bu zekamızı ne şekilde kullandığımızı gösterir.

Venüs Burcu Hesaplama Tamamı Ücretsiz Harita Servisi

Venüs gezegeni hiç durmadan hareket ederken, günde kabaca 1° lik mesafe ilerler. Bu hızla bir burçta neredeyse bir ay geçirdiği anlamına gelir. Buna ek olarak 18 ayda bir kez geriye doğru hareket eder ki, Venüs’ünüzün nerede olduğunu belirlemenin en garanti yöntemi doğum haritasından yararlanmak ve doğum gününüzde hangi burçta olduğunu tespit etmek için bir Venüs burcu hesaplama yazılımı kullanmaktır. Haritadaki Venüs’ün yerleşimi değerlere işaret ettiğinden para ve lüxle olan ilişkilerimiz üzerinde son derece etkindir. Ancak daha önemlisi, burçlardaki Venüs sevgi potansiyelimizi, nasıl merhamet gösterdiğimizi, ilişkilerden nasıl değer elde ettiğimizi anlatır. Bir insanla aranızdaki romantik uyumu hesaplamak için Güneş burcundan hareket etmek iyi bir fikir olabilir fakat, Venüs burcundan tespit yapmak doğrudan aşkın kalbine inmenin en iyi metodudur.

Mars Burcu Nasıl Yorumlanır? Ücretsiz Yıldız Haritası

Mars hareketini hızla sürdüren bir astrolojik cisimdir ve hangi tarihler arasında retro hareket ettiğine bağlı olarak 2-7 aylık süre zarfında burçları etkisi altına alır. Astrolojik verilere göre Mars’ın burçlar kuşağını tam olarak dolaşması yaklaşık 24 ay sürer. Bu 2 yıllık döngüyü tam olarak saptayabilir, an itibarı ile neler yaşadığınıza ve nasıl hissettiğinize göre farkındalığınızı geliştirirseniz, ilerideki Mars devrinde nasıl hareket edeceğiniz ve enerjinizi hangi yöntemleri kullanarak yönlendireceğiniz ile ilgili ipuçları almış olursunuz. Mars burcunuzun özelliklerini anlamak, nasıl harekete geçtiğiniz ve motivasyon kazanmak için ihtiyacınız olan şeylerle ilgili fikir verici bir işlemdir. Bu veriler, enerji seviyenizi artırmanıza ve hayatınızı kolaylaştırmanıza olanak sağlayabilir. Haritanızdaki Mars’ın yerini kolay bir şekilde bulmak için Mars burcu hesaplama programı kullanılması gerekir.

Jüpiter Burcumuz Neden Çok Önemli? Hemen Öğrenin

Jüpiter’in bulunduğu burç sizinle alakalı tahmin ettiğinizden daha fazla konuyla ilgilidir, algısal genişliğinizi ve bilinç seviyenizi yükseltme yöntemlerini gün yüzüne çıkarır. Genişlemeyi sembolize eden Jüpiter genellikle bu özelliği ile beraber bol miktarda ahlak ta getirir. Jüpiter burcunuzun konumunu gerçek anlamda anlamış olmanız, hayatınıza daha fazla şans davet etmenize de imkan verebilir. Jüpiter’in astrolojik konumunu hesaplamanın birkaç yolu bulunmaktadır. Çevrimiçi bir astroloji aracından yararlanarak küçük bir işlemle Jüpiter’inizin konumunu zahmetsizce bilebilirsiniz, tabiki gerekli tarih ve saati bilmeniz şarttır. Ayrıca Jüpiter hesaplama tablosunu kullanarak tarihleri ​​de gözden geçirebilirsiniz. Doğum anınıza ait Yıldız haritanız varsa Jüpiter’inizin yerleştiği konumu buradan da bakabilirsiniz. Özellikle ne anlama geldiğiyle beraber bu yerleşime ayrıntılı bir şekilde bakmak isterseniz Jüpiter burcu bulma uygulamamızdan yararlanabilirsiniz.

Satürn Burcu Nedir? Nasıl Yorumlanır?

Satürn, gezegeni burçlarda kabaca iki sene altı ay kalır ve başlangıç yerine tekrar gelmesi 28 ila 29 yıl arasında bir zaman alır. İşte bu tekrar geliş anına Satürn’ün Dönüşü denir ve bu bir reşitlik göstergesidir. Satürn’ün bu devri aynı yaş grubundakilerin birbiriyle yakın hayat dersleri aldığı şeklinde kabul edilir. Websitemizde yer verdiğimiz Satürn burcu tespit etme yazılımı yardımıyla Satürn’ün bulunduğu lokasyonu bulabilirsiniz. Astrolojik bir doğum haritasında Satürn’ün konumu, kendimizi nasıl sınırlandırdığımızı, korktuğumuz şeyleri ve sorumluluk duygumuzu işaret eder. Satürn’ün bulunduğu burç sorumluluklarımıza bakışımızı izah edebilir ve bununla birlikte, doğal bir şekilde açıklayamadığımız ve üstelik kişiliğimizin temel parçası olarak kabul ettiğimiz özellikleri de gösterir.

Doğum Haritası Hesaplama Servisi Yıldız Haritası

Kısaca söylemek gerekirse ücretsiz çıkarılan doğum haritaları astroloji alanındaki uzmanların deneyim ve bilgilerinin teknoloji ile birleşmiş ve özel yazılımlara aktarılmış şeklidir.

Uzun seneler evvel ileri düzey astroloji bilenlerin pek çok matematiksel işlem yaparak binbir emekle çıkardıkları doğum (natal) haritalarını, bu gün teknolojik destek sayesinde dakikalar içerisinde hesaplamak ve tüm detaylarını almak mümkün hale geldi.

Astrolojik natal harita bir kişinin doğduğu saat ve dakikada bulunduğu şehre göre astrolojik anlamda tesir özelliği olan Güneş ve diğer gezegenlerin dizilimlerini ve aralarındaki geometrik ilişkiyi gösteren bir haritadır.

Doğum haritası çıkarmak uzmanlık ve deneyim gerektiren, son derece karmaşık ve zor olan bir işlemdir. Bu sebeple astroloji uzman olmayanların kişisel doğum haritasını çıkarması, gereken astrolojik bilgilere sahip olmadan olasılık dahilinde değildir. Neyse ki teknoloji çağında olduğumuz bu günlerde bu hesaplamaları kolayca yapabilen yazılımlar oluşturulmuştur. Bizler de sitemizi kişisel doğum haritanızı en kolay yoldan çıkarabilmeniz için tasarladık.

Doğum haritalarıyla çalışırken ihtiyaç duyulan girdilerin doğruluğu son derece önemlidir ki, astrolojik planda bazen birkaç dakikalık farklılığın bile tüm hesaplamayı yanlış yönde ilerleteceğini unutmamak gerekir. Astrolojik haritaların doğru bir şekilde çıkarılabilmesi ve işaretlerinin yorumlanabilmesi için, kişinin doğduğu anın tam olarak bilinmesi şarttır. Websitemizde ücretsiz bir biçimde kullanımınıza sunduğumuz doğum haritası hesaplama programı da, doğum tarihi ve saati şeklinde gireceğiniz bu bilgiler doğrultusunda kişiye özel yıldız haritası sonucunu anlamlarıyla beraber vermektedir.

Astroloji sahasında uzman olmasanız da şahsınıza ait tamamen detaylı analizler içeren yıldız haritanızı çıkarabilirsiniz. Bunun için sadece doğum gününüze ilişkin tarih ve saat verilerini ve doğduğunuz şehri seçmeniz yeterlidir. Haritamı hesapla butonunu tıkladığınız anda derhal haritanızı görüntüleyebilirsiniz.

Astrolojik cisimlerin konumları her dakika değişse de, kişisel doğum haritaları doğum anına ait uzayın bir resmi niteliğinde olduğu için değişmez.

İnternette yayında olan birçok ücretsiz doğum (natal) haritası hesaplama sitesi bulunduğunu görüyoruz. Bu servislere göz attığımızda, kimilerinin sadece gezegen ve burç sembollerine yer verdiğini, ama bu işaretlerin hangi yön ve alanda yorumlanacağını herkesin anlayacağı biçimde ortaya koymakta yeterli olmadığını görüyoruz. Halbuki yeterli astrolojik bilgiye sahip olmayanlar detaylı ve kapsamlı doğum haritası verilerine gereksinim duyarlar. Bunu bildiğimiz için biz de astroasist.com olarak detaylı açıklamaları kapsayan bir harita sitesi olarak yayınlarımızı sürdürüyoruz.

Gök günlüğü denilen tablolar belirli bir tarih için Güneş, Ay, Venüs vb. gezegenlerin bulunduğu yerleri görmek için kullanılan teknik verilerden oluşur. Bu tablolara bakarak, gezegenlerin konum ve derecelerini görebilirsiniz fakat, gerek haritayı tam olarak çıkarmak ve gerekse işaretleri okuma ve yorumlama bölümünde tıkanıklık yaşayabilirsiniz. Haritadaki sembollerin okunması sadece profesyonel astrologlar tarafından yapılması mümkün olan karmaşık ve zor bir iştir. Böyle bir hizmet için uzman bir astrologtan profesyonel destek alabilir ya da internet sitemizin doğum haritası tespit etme programından yararlanabilirsiniz.

Astrolojik işaretlerin tamamen yoruma dayalı kısımları olmakla birlikte, esasen genelde aynı şeyleri ifade eder. Bu anlamda bire bir olmamakla birlikte farklı astrologların verdiği bilgiler bir birleri ile önemli ölçüde örtüşürler.

Yükselen Burç Nasıl Bulunur? Yükselen Burç Nedir?

Yükselenin bulunması için gök günlüklerinden faydalanılır. Bu veriler astrolojiyi bilmeyenler için anlamlandırılamayan karmaşık içerikler içerir. Ephemeristen yararlanabilmek için astroloji ilminde uzmanlık seviyesinde bilgi ve deneyim sahibi olunması gerekmektedir. ASC (Ascendant) hesaplamada en güvenli ve garantili yöntemlerin başında bir astroloji uzmanından profesyonel yardım almak ve çeşitli astroloji yazılımları kullanmak gelir. Sitemizi de bu konuda güvenerek kullanabilir, ASC (Ascendant) burcunuzu kesin bir netlikle öğrenebilirsiniz.

Yükselenimizin neyi ifade ettiği ve karakter üzerindeki etkileri, hesaplama sonrasında ele geçen sonuçla birlikte verilmektedir. Bir natal haritada 1. Evin önemi genelde takip edilen Güneş burcundan bile fazladır desek yanlış olmaz. Çünkü haritanın ilk evi bilindikten sonra tüm yıldız haritasının öbür ayrıntıları da gün yüzüne çıkacak demektir. Astrolojik okumalarda öngörüler her zaman için 1. Evden hareketle yapılır. Bu da yükselenin ehemmiyetini vurgulayan bir bilgidir aslında. Doğum saatinizle sorgulayarak mutlak surette yükseleninizi öğrenin. Bu bilgi, kendinizi daha iyi anlamanızı, dış dünyaya nasıl bir izlenim verdiğinizi daha çabuk bir şekilde bilmenizi mümkün hale getirir.

Derme çatma bilgi veren sitelerde yükselen burç tespit metotları ararken bir birinin aynı basit çizelgelerle karşılaşmışsınızdır. Yükselen burcun bulunması hususunda doğru bir sonuç ortaya koyan bu şekilde basit bir yükselen burç bulma cetveli bulunmamaktadır esasında. Baktığınız herhangi bir tabloda, coğrafi konuma yer verilmiyor ve yalnızca Güneşin konumu ve 2 saatte bir yükselen burç değişimi yapılıyorsa dikkate almayın. Çünkü en doğru yükselen burç hesaplama işlemlerinde enlem/boylam derecesi, timezone ve otomatik olarak mevsimsel saat uygulaması olmazsa olmaz öneme sahiptir.

1.Ev (yükselen burç) doğum anınızda bulunduğunuz lokasyona göre, doğu ufkunda yükselmekte olan burca verilmiş olan isimdir. 12 evlik sisteme göre düzenlenmiş olan doğum (natal) haritanızdaki ilk evinizdir. Çoğu insan kendisini Güneşin bulunduğu burca göre tarif etseler de, dışarıdan bakılınca başkalarınca daha farklı biçimde görünebilirler. Çünkü dışarıya yansıttığımız izlenim büyük ölçüde yükselen burçla alakalıdır.

Herkesçe malumdur ki, Güneş ışıklarından daha fazla faydalanmak amacıyla saatler belli zamanlarda ileri ve geri alınır. Son birkaç yıldır bizim coğrafyamızda bu uygulama sonlandırılmışsa da, yükselen burcu tespit edilecek kişinin doğduğu sene bu tür bir uygulamanın var olup olmadığı bilinmeli ve tüm hesaplama buna göre yapılmalıdır.

Sitemizdeki hesaplama formu aracılığı ile hiç bir astrolojik bilgiye gereksiniminiz olmadan da yükselen burcunuzu (1. Ev) bulabilirsiniz. Yapacağınız işlem oldukça basit. Tabi ki doğduğunuz saati doğru şekilde bilmeniz şartı ile. Uygulamamızdaki yükselen burç bulma kısmına, doğduğunuz saati doğum lokasyonunuzu girin, ardından aktifleşen hesapla butonunu tıklamanız kafidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.