Sağlık

Davetiye de Normal Baskı Seçeneği

1978 Yılında Hızır Aydın tarafından kurulan ve ilk olarak sadece matbaa alanında çalışmalar yürüten bir firmaydı. İlerleyen zamanlarda bu alan da kendini başarılı bir şekilde geliştiren firma İnci Davetiye adı altında 1984 yılında davetiyebasımına geçmiştir. Birçok farklı marka ve ürün yelpazesi olan firma müşterilerini seçim yaparken bir hayli zorlamaktadır. Özellikle de düğün davetiyesiseçimi yaparken oldukça zorlayıcı olmaktadır.

Davetiyeler ise ürün kalitesine ve fiyatına göre de baskı çeşitliliği göstermektedir. Standart olan ve oldukça fazla kullanılan ofset yani normal baskılar aynı zamanda ekonomiktir de. Kısacası ofset baskıda matbaa boya baskı ile gesneter makinesi kullanılır. Günümüz teknolojisi imkanlarıyla yazıcılar ile de kolay bir şekilde bu işlem gerçekleştirilebilmektedir. Yani matbaa boyası, mürekkep ve kartuş gibi malzemelerin olması bu işlemin basılmasın da yeterli oluyor.

Varak Baskı Nasıl Gerçekleşiyor

Teknoloji ne kadar ilerlerse elbette bu matbaa alanına da yansımaya devam ediyor. Varak yaldızlı baskı öncelikle oldukça ustalık gerektiren bir çalışmadır. Çünkü bu baskı yapılırken ayar tamamen makine başında baskı yapan ustaya bağlı olarak gerçekleşir. Baskının düzgün ve doğru yerinde ayarlanabiliyor olması ustanın kendi tecrübesiyle orantılıdır. Varak baskı işleminde folyo gibi 120 derece de kağıdın üzerine geçmesiyle gerçekleşir. Birçok zahmetli ve zorlu aşamadan geçerek ortaya canlı ve parlak bir baskı görünümü elde etmiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir