Sağlık

Özel dikim gömlek tasarımlarında kumaş tercihi nasıl olmalı?

Hazır giyim ürünleri satın alırken kumaşlarda çok fazla bir seçenek bulunmamaktadır. Özellikle kumaşta belirli kriterleri bulunan kişiler için hazır giyim ürünler çoğu zaman yetersiz kalmaktadır. Sağlıklı ve konforlu bir kıyafete sahip olmak adına özel dikim gömleklerde kumaş tercihi için özel bir karar verilmeli ve seçici olunmalıdır. Çeşitliliğin çok fazla olduğundan dolayı kişilerin zaman zaman bu konuda kafası karışabilmektedir. Ancak kumaşların özelliklerinin bilinmesi ve sunacağı avantajların farkında olarak bir seçim yapılması, özel olarak dikilecek gömleğin tamamen kişisel beklentilere uymasını sağlamaktadır.

Özel dikim gömleklerde kumaş tercihi nasıl olmalı?

Özel dikim gömleklerde belki de üzerinde en çok durulması gereken konulardan bir tanesi tercih edilecek kumaşlar ve özellikleridir. Piyasada çok farklı kumaş çeşidi olduğundan dolayı seçim yapmak zaman zaman zor olabilmektedir. Ancak seçimi kolaylaştırabilmek adına özellikle kumaşların bilinmesi ve bilinçli bir şekilde seçim yapılması çok daha uygundur.

Kullanımlarda yaz ve kış kolay bir şekilde kullanılabilecek bir gömlek isteniyorsa, kumaş seçimlerinde mutlaka saf pamuk kumaşlar tercih edilmelidir. Tamamen doğal bir şekilde üretildiğinden dolayı nefes alan yapılarıyla da kişiler için yaz ve kış kullanımı pratik hale getirmektedir. Herhangi bir rahatsızlık yaratmayacak pürüzsüz dokusu, nefes alabilen yapısı özellikle yaz aylarında kişilerin çok daha rahat olmasını ve nefes alan cilt sayesinde ter ve benzeri sorunları yaşamaması sağlanmaktadır.

Sorunsuz bir tercih yapmak isteyenlerin bu nedenle de kesinlikle pamuk dışındaki seçenekleri değerlendirmemesi önerilmektedir. Ancak pamuk dışında yine yapılabilecek uygun seçimler de vardır. Bu seçenekte ise özellikle keten ve benzer karışım türevleri önerilmektedir. Kışın soğuk geçen bölgelerde oduncu olarak tabir edilen kışlık ekose gibi alternatifler de değerlendirilebilmektedir. Böylece kişiler hem kış aylarının soğuğundan korunabilmekte hem de oldukça şık görünüme sahip kumaşlarla da şıklığı yakalayabilmektedir. Eğer kadife gibi özel beğeniler ve istekler varsa özel dikim gömleklerde bu tür seçimlerin yapılabilmesi mümkündür.

Ancak polyester gibi naylonumsu, kalitesiz kumaşların bu aşamalarda kesinlikle değerlendirilmemesi önerilmektedir. Hazır dikim gömlek hizmeti veren yerler, her zaman için birinci sınıf kalitede kumaşların tercih edilmesini önermektedir. Bu doğrultuda iyi bir merkezden hizmet aldığınızda size kumaş seçiminde de daha doğru bir yardımın yapılmasını ve en iyi kumaşı tercih etmenizi kolaylaştıracaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir